Connect with us

Magazina

Milioneret e horoskopit, 3 shenjat qe i kane gjithmone xhepat plot dhe terheqin lekun

Published

on

Sa herë e keni dëgjuar nga prindërit, kryesisht nga mamaja shprehjen ”I bëre lekët rrush e kumbulla, si nuk kursen një çikë” ! 1, 10 apo qindra herë ? Mesa duket kjo këshillë është refreni i përbashkët i shumicës së prindërve shqiptarë.

Por të kursesh dhe të vësh diçka mënjanë në rast emergjence nuk është aq e thjeshtë sa duket, sidomos kur kalon para një dyqani dhe sheh këpucët e tua të preferuara apo një fustan të ri në vitrinë.

Por për 3 shenjat e mëposhtme të horoskopit, duket sikur kursimi është arma e tyre më e fortë. Yjet arrijnë të kontrollojnë xhepat e gjithësecilit, por jo vetëm, edhe arkat e kursimit : 

1.Virgjëresha: Virgjëreshat janë llogaritare të lindura. Nuk kanë nevojë për laps e letër apo makinë llogaritëse pasi kanë gjithçka të programuar në kokë. U pëlqen jeta e mirë, të ushqehen mirë, të udhëtojnë, por sakaq ji mbajnë këmbët të shtrënguara fort pas realitetit.

Jo gjithmonë mund t’i lejojnë vetes shpenzime të kota, prandaj zgjedhin më mirë të kursejnë. Janë shumë të kujdesshëm në menaxhimin e të ardhurave dhe nuk rrezikojnë kurrë të ngelin trokë. Sa mirë, kur të ngelni ndonjëherë keq trokisni në derën e ndonjë virgjëreshe.

2.Demi: Marrëdhënia e demit me paratë është marrëdhënie e përbashkët utilitare, demi përdor paratë..por dhe paratë përdorin demin. Për ta kursimi nuk është thjesht heqje dorë nga ndonjë kënaqësi e momentit, por një investim i mirë për të ardhmen.

Kursejnë në masë të moderuar, duke kënaqur njëkohësisht nevojta e së tashmes dhe planet për të ardhmen. Të mençur këta demat, zor t’u rrëshqasë situata nga duart .

3. Bricjapi: Bricjapi është një ndër shenjat më punëtore të zodiakut. Janë gjithmonë me këmbë në tokë dhe u pëlqen të analizojnë çdo rrisk që mund t’u kanoset tani ose në të ardhmen, punojnë fort dhe mendojnë edhe për ditët e vështira.

Motoja e një bricjapi është “ puno fort, për të pasur qëndrueshmëri”. Ndonjëherë i mërzisin të tjerët, me fiksimin që kanë për punën e tyre, por kjo i ndihmon ata të kursejnë mirë dhe të mos shpenzojnë për gjëra pa vlerë

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Magazina

”Me rroba banjo dhe barkun te goja”/ Ja si duket Arbana Osmani ne muajin e 9 te shtatezanise

Published

on

Edhe pse eshte prag te lindjes se femijes se dyte, Arbana Osmani nuk ia ka kursyer vetes ditet e plazhit te kesaj vere. Ajo eshte fotografuar duke u relaksuar ne shoqerine e familjareve te saj ne plazhet e jugut.

Trupi i moderatores se njohur ka pesuar ndryshime gjate shtatezanise duke qene se ajo pritet te behet perseri nene e nje djali te dyte. Ne kete artikull mund te shikoni se si duket ajo ne kete periudhe te fundit te pritjes se embel.

Per Arbanen ky do te jete femija i pare me regjisorin e njohur Eduart Grishaj. Ajo ka qene mjaft aktive gjate muajve te shtatezanise me video ku eksperimentonte me gatimin, pasionin e saj te madh dhe me udhetime te shpeshta.

Arbana ka plane per ceremoni dasme dhe hapjen e biznesit te saj, qe do te jete nje restorant luksoz pasi djali i saj te vij ne jete.

Arbana ka pohuar persa i perket emisionit te saj i cili do te startoj ne muajin janar se do te jete perseri moderatorja nese gjithcka do te shkoje mire.

Pervec televizionit ajo ka ndare me ndejekesit e saj ne “Instagram” nje tjeter plan te madh.

Veshtire te kaloje nje dite pa video gatimesh e pjatash te ndryshme ne “Instastoryn” e Arbana Osmanit, pasion ky qe e ka frymezuar te botoje dy libra me receta gatimesh

Duket se planet e saj do te shkojne edhe me tej pasi nje nga ndjekesit e ka pyetur Arbanen: “Pse nuk hap nje restorant?”. Duhej vetem kaq qe moderatorja te zbuloje diçka per te ardhmen.

Continue Reading

Magazina

Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi bejne ‘XING’ me veshjen/ Kujt i shkon me shume fustani 3600 euro?

Published

on

Dy kengetaret me terheqese te ekranit, Jonida Maliqi dhe Nora Istrefi kane bere ‘xing’ me te njejtin fustan.

Cdo veshje e tyre eshte mjaft e pelqyer dhe pa dyshim ne hap me kohen.

Pak kohe me pare kengetarja e njohur Jonida Maliqi u shfaq me nje fustan te gjate bezhe, mjaft shik ne nje nga puntatat e “ADC”.

Po eshte edhe Nora, ka publikuar ne rrjetin social nje foto me po te njejtin fustan.

Per shkak te formave trupore mjaft elegante, te dyjave i rri mjaft bukur dhe moren mjaft komente pozitive nga publiku.

Ne nuk mund te bejme dot dallimin se kujt i rri me mire, por ju si mendoni? Kush duket me bukur Nora apo Jonida?

Continue Reading

Magazina

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo bejne ‘XING’ me te njejten veshje/ Kujt i shkon me shume kostumi?

Published

on

Rudina Magjistari dhe Bieta Sulo jane dy protagonistet absolute te pasditeve tona te cilat moderojne dy prej emisioneve me te suksesshme.

Ato jane njeheresh vajza me stil dhe qe e duan te bukuren prvecse jane dy nga prezantueset me te dashura per publikun e gjere te pasdites.

Bieta dhe Rudina perpiqen qe te duken gjithmone me nje pamje te kuruar dhe plot stil sepse ceshtja e veshjes per nje prezantuese qe drejton cdo dite te javes nje emision eshte nder me kryesoret.

Dy moderatoret e njohura kane bere ‘xing’ me veshjet e tyre duke u veshur te dyja me pizhama.

Nje stil i kendshem qe atyre u shkonte vertete shume por edhe mjaft i guxuar. Rudina kishte zgjedhur taka te larta per te thyer stilin casual ndersa Bieta kishte zgjedhur pizhama ngjyre vjollce me pika portokalli.

Te dyja duken vertete bukur dhe guximi i tyre ia ka vlejtur!

Continue Reading

Trending